Słynne sieciówki wciąż zamknięte, a BCKino wznawia swą działalność

Słynne sieciówki wciąż zamknięte, a BCKino wznawia swą działalność

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 12 lutego placówki kultury, takie jak kina, teatry, czy filharmonie znów mogą przyjmować swoich gości. W Bytomiu wciąż jednak zamknięte pozostają wielkie sieci kinowe, takie jak Cinema City, Helion czy Multikino. Wielkie multipleksy nie postanowiły się otworzyć. Dobra wiadomość jest taka, że zrewitalizowane BCKino postanowiło wznowić swoją działalność. Decyzje zapadły w tym tygodniu.

Wielkie multipleksy-czemu zamknięte? 

Warunki otwarcia kin przedstawiono 12 lutego. Zgodnie z wytycznymi na sali może być zajęta jedynie połowa miejsc. Widzowie nie mogą spożywać żadnych posiłków, a to głównie generuje dochód w popularnych sieciówkach. Dobrze wiemy, że ceny żywności są tam mocno zawyżone, przez co przychód z ich sprzedaży jest również wysoki. Mimo tego typu ograniczeń BCKino postanowiło się otworzyć. W dniu 12 lutego jak deklarował rząd, otwarcie miejsc kultury miało być warunkowe, a dopiero pod koniec miesiąca miała zapaść decyzja co do dalszych wytycznych. Obecnie wiemy, że kina, teatry i filharmonie mogą nadal działać z pewnymi wyjątkami. 

Jakie obiekty kultury otworzyły się na stałe? 

Wraz z końcem miesiąca na stałe swą działalność otworzyło Muzeum Górnośląskie, Opera Śląska, CSW Kronika, Teatr Rozbark i Bytomskie Centrum Kultury. Bytomskie kino w Centrum Handlowym Agora odmówiła otworzenia swojego obiektu dla widzów. Większe kina swoje zamknięcie tłumaczą brakiem przygotowania i nagłymi decyzjami. Ich oferta oparta jest na ofercie dystrybutorów, a to wymaga czasu. Multipleksy stwierdzają, że potrzebują od 4 do 6 tygodni na przygotowanie kin do użytku. 

BCKino działa!

Małe bytomskie kina zdołały otworzyć swą działalność. W BCKino w ostatnich dniach można było zobaczyć filmy takie jak “Palm Springs”, czy “Na rauszu”. Obiekt w swym repertuarze ma również film z Madsem Mikkelsenem o nazwie “Jeźdzcy Sprawiedliwości”. Bilety na seanse kosztują 15 złotych. Filmy wyświetlane są o godzinie 18.00 każdego dnia. Na marzec zaplanowana jest projekcja następujących tytułów: “Tommso”, “Xabo”, “Cena wszystkiego”, czy “Matthias i Maxime”.