Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu

Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu

Na początku tego roku w życie weszły zmiany związane ze Strefami Płatnego Parkowania w Polsce. Koszty postoju na parkingach płatnych poszły w górę, co stanowi cios dla kierowców w całym kraju. Niedawno radni miasta Bytom przyjęli uchwałę, która obejmuje kolejne zmiany w Strefach Płatnego Parkowania, tym razem w województwie śląskim. Według informacji zmiany te są korzystne dla kierowców.

Wygodne parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu

Jeśli podróżujecie własnym samochodem, na pewno zauważyliście niedogodność związaną z płaceniem za parking, na którym zostawia się samochód na niecałe 10 minut. Radni Bytomia również spostrzegli to utrudnienie, w związku z czym od lipca tego roku obowiązuje zasada darmowego, 20-minutowego postoju na parkingach płatnych. To tylko jedna ze zmian, które właściwie od teraz wchodzą w życie.

Dodatkowym udogodnieniem jest także poszerzenie SPP w centrum miasta. Dzięki rozbudowie w centrum Bytomia pojawi się 1250 miejsc parkingowych, co ma ułatwić poruszanie się po śródmieściu. Kierowcy wkrótce zauważą również dodatkowe parkometry, które mają sprawić, że płacenie za postój będzie szybsze i wygodniejsze. Nowe maszyny będą pobierały jedynie płatności bezgotówkowe – kartą lub blikiem.

Zmiana naliczania opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu

Warto zwrócić uwagę także na ceny biletów za postój w SPP. Pierwsza godzina postoju kosztuje od teraz 2,50 zł, druga 3 zł, trzecia 3,60. A jeśli zechcesz zostawić samochód na parkingu jeszcze czwartą godzinę, zapłacisz dodatkowe 2,50 zł. Taki sam koszt za wszystkie następne godziny. Według radnych miasta, ten sposób naliczania płatności zniechęci kierowców do blokowania miejsc postojowych.

Jeśli często korzystasz z płatnych parkingów w centrum Bytomia, być może warto rozważyć zakup abonamentu na płatne parkowanie. W zależności od rodzaju abonamentu zapłacisz od kilkunastu do kilkuset złotych. W wielu przypadkach jest to najbardziej opłacalna forma korzystania ze SPP.

Powyższe zmiany mają ułatwić poruszanie się po centrum miasta. Jak oceniacie najnowsze ustalenia rady miasta?