Tarnowskie Góry: Rozpoczął się proces 15-letniego Kacpra Ś. oskarżonego o zabójstwo 13-latki

Tarnowskie Góry: Rozpoczął się proces 15-letniego Kacpra Ś. oskarżonego o zabójstwo 13-latki

W Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się proces 15-letniego Kacpra Ś., który oskarżony jest o zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Sprawa Kacpra Ś. toczy się w sądzie dla nieletnich. I jeśli sędzia zdecyduje się na karę pozbawienia wolności, pierwsze 6 lat wyroku oskarżony spędzi w poprawczaku.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia 2021 roku w Bytomiu, gdzie dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej Patrycji. W poszukiwaniach dziewczyny brali udział funkcjonariusze policji, członkowie rodziny i znajomi. Do akcji włączył się również Kacper Ś., który był ostatnią osobą, jaka widziała Patrycję.

Ciało Patrycji znalezione w Piekarach Śląskich

Po 24 godzinach poszukiwań policja odnalazła ciało 13-latki w Piekarach Śląskich. Biegli ustalili, że dziewczyna zmarła od ponad 20 ran zadanych ostrym narzędziem. Sprawca zadawał ciosy nożem, raniąc dziewczynę w nogi, ręce, brzuch i klatkę piersiową. Ofiara otrzymała również cios prosto w serce, a jej gardło zostało podcięte.

Kacper Ś. tłumaczył się tym, że w dniu zabójstwa pokłócił się z Patrycją, która następnie wsiadła do autobusu i odjechała. Dopiero później zmienił swoje zeznania i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Motywem zbrodni był fakt, że Patrycja była w ciąży, dlatego Kacper Ś. postanowił odebrać jej życie.

Proces rozpoczął się 14 grudnia w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Kacper Ś. sądzony jest jako osoba nieletnia, ponieważ w momencie zabójstwa nie miał ukończonych 15 lat. Na sali sądowej byli obecni również rodzice Patrycji, którzy w trakcie rozprawy mają prawo do składania wniosków dowodowych.

Sprawcy grozi pobyt w poprawczaku, więzieniu i psychiatryku

Kolejne rozprawy odbędą się 15 i 16 grudnia, podczas których rozpatrywane będą opinie psychologów i psychiatrów, okoliczności śmierci dziewczyny, a także wyniki badań dotyczące ojcostwa nienarodzonego dziecka.

Jeżeli proces przebiegnie bez żadnych przeszkód, wyrok w sprawie zabójstwa 13-letniej Patrycji może zostać wydany jeszcze w tym tygodniu. Kacprowi Ś. Grozi do 15 lat więzienia albo pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Jeżeli sędzia skaże go na pobyt za kratami, pierwszych 6 lat przesiedzi w zakładzie poprawczym – do momentu, aż ukończy 21 rok życia.