Wakacje 2023 – gdzie się udać?

Wakacje 2023 – gdzie się udać?

Podpowiadamy kilka wskazówek, gdzie warto udać się na wakacje w pobliżu Bytomia. W końcu nasz region skrywa wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Bytom znajduje się na Śląsku. Regionie Polski, który oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jeśli szukasz tanich możliwości spędzenia wolnego czasu to zdecydowanie warto rozejrzeć się co oferuje nasz region! Zdecydowanie na liście miejsc wartych zwiedzenia powinna znaleźć się Wieliczka, Skansen w Chorzowie, Park Śląski w Chorzowie, Góra Świętej Anny, Muzeum Górnictwa w Zabrzu, Wrocław.

Wieliczka to kultowe miejsce, które odwiedzane jest każdego roku przez młodzież podczas szkolnych wycieczek. To również popularne miejsce do zwiedzania wybierane przez rodziny. Warto zaznaczyć, że nie leży bezpośrednio na terenie Śląska, a tuż obok i z tego względu jest uznawana za atrakcję turystyczną naszego regionu. W Wieliczce znajduje się kopalnia soli, która jest jedyna w swoim rodzaju. Znajduje się tutaj niezwykłe solne zagłębienie oraz zdobione kaplice.

Chcąc poznać historię życia rdzennej ludności związanej ze Śląskiem warto wybrać się do skansenu w Chorzowie. Jest to otwarte muzeum, które prezentuje tradycyjne budownictwo i styl życia na Śląsku. Można tu zobaczyć autentyczne drewniane chaty, młyny, kuźnie i wiele innych zabytkowych obiektów. Dosłownie na chwilę można się przenieść w odległe historyczne czasy. Będąc w Chorzowie warto również wybrać się do parku rozrywki. Znajduje się tutaj wiele ścieżek spacerowych, jezior, ogród zoologiczny oraz niezwykłe planetarium.

Muzeum Górnictwa Węglowego znajduje się w Zabrzu. Miejsce jest poświęcone pamięci górnictwa węglowego związanego ze Śląskiem. Turyści mogą zobaczyć tutaj oryginalne maszyny, urządzenia wykorzystywane do wydobywania węgla, a także poznać historię regionu. Koniecznie trzeba wybrać się również na Górę Świętej Anny, z której można podziwiać panoramę okolicznych miejscowości.

Wybierając się na Śląsk warto również uwzględnić niezwykły Wrocław. Choć położony jest na Dolnym Śląsku często uwzględniany jest w wycieczkach turystycznych. Warto zobaczyć w nim Ostrów Tumski, Rynek, Halę Stulecia, katedrę św. Jana Chrzciciela, Wyspę Piasek.