Właściwie reagujący policjant aresztował 35-letniego mężczyznę, który zaatakował kobietę w centrum Bytomia

Właściwie reagujący policjant aresztował 35-letniego mężczyznę, który zaatakował kobietę w centrum Bytomia

Komendant miejski policji w Bytomiu, aspirant Artur Gryka, będąc w stanie wolnym od obowiązków służbowych, był świadkiem ataku na kobietę. Jechał swoim prywatnym samochodem, kiedy zauważył dwóch biegnących mężczyzn podczas gdy był zatrzymany na sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Strzelców Bytomskich. Okazało się, że jeden z mężczyzn był agresorem, który zaatakował i przewrócił na chodnik kobietę.

Gdy świadkowie udzielili pomocy pokrzywdzonej kobiecie, Gryka natychmiast ruszył w pościg za napastnikiem. Udało mu się go dogonić i obezwładnić. Następnie skontaktował się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, informując o aresztowaniu przestępcy. Zatrzymanego mężczyznę przekazał policjantom z II Kompanii OPP w Katowicach, którzy tego dnia pełnili służbę na terenie Bytomia – jak informuje policja.

Po interwencji, jeden ze świadków zdarzenia potwierdził, że mężczyzna aresztowany przez Grykę wcześniej zaatakował kobietę leżącą na chodniku. Z powodu tych działań, 35-letni agresor może teraz spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.