Wsparcie finansowe z budżetu Bytomia dla lokalnych sportowców: Ponad setka stypendiów przyznanych

Wsparcie finansowe z budżetu Bytomia dla lokalnych sportowców: Ponad setka stypendiów przyznanych

W tym roku, znakomici sportowcy z Bytomia mogą cieszyć się dodatkowym wsparciem finansowym, które jest finansowane z miejskiego budżetu. Przyznano stypendia dla ponad stu utalentowanych zawodników, co stanowi duże wsparcie dla ich dalszego rozwoju.

Jest to już kolejna odsłona programu stypendialnego dedykowanego sportowcom, który jest realizowany w Bytomiu. Wszyscy sportowcy – począwszy od młodych juniorów aż do doświadczonych seniorów – którzy są członkami klubów sportowych z siedzibą w Bytomiu lub zamieszkują na terenie tego miasta, mieli możliwość ubiegania się o te środki.

Przyznane stypendia umożliwią sportowcom pokrycie różnorodnych kosztów związanych z ich działalnością. Mogą to być wydatki na treningi, zakup niezbędnego sprzętu czy opłacenie udziału w zawodach. Łączna suma przeznaczona na ten cel z budżetu miasta wynosi 308 tysięcy złotych.

Wśród tegorocznych beneficjentów programu, znajdą się m.in.: Michał Sowa – drużynowy mistrz świata w karate fudokan z klubu MUKS Bytom, Maria Wysogląd – wicemistrzyni świata w tej samej dyscyplinie także z MUKS Bytom oraz Karol Pietruszka i Jakub Kozłowski, którzy zdobywali miejsca na podium Pucharu Europy w taekwondo z BSK Sonso. Stypendia otrzymają również judocy Paulina Dziopa i Dominik Majkowski z Czarnych Bytom, a także Anna Popławska, która zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym w drużynie. Dodatkowo, finansowe wsparcie otrzymają hokeiści i hokeistki Polonii Bytom, łuczniczki z Czarnej Strzały, tenisistki i tenisiści z Górnika Bytom oraz piłkarze wodni z WTS Polonii Bytom. Łącznie przyznano stypendia dla 139 sportowców.