Wspierajmy byłego piłkarza Orła Białego Brzeziny Śląskie w walce o zdrowie

Wspierajmy byłego piłkarza Orła Białego Brzeziny Śląskie w walce o zdrowie

Kontynuowana jest zbiórka środków dla Marka Nowaka, wcześniejszego zawodnika Orła Białego Brzeziny Śląskie. W dniu 18 października, gracze Polonii Bytom przystąpili do gry w meczu charytatywnym dedykowanym dla tego zawodnika. Kibice drużyny w barwach niebiesko-czerwonych również okazali swoje serca dla sprawy, aktywnie uczestnicząc w zbiórce funduszy na leczenie Marka. W trakcie spotkania piłkarskiego udało się zgromadzić ponad 7 tys. zł, jednak nadal jest możliwość wsparcia tej zbiórki skierowanej na pomoc Markowi.

Podczas meczu charytatywnego kluczowe znaczenie miało wsparcie, a nie wynik rywalizacji. Niemniej jednak fanom futbolu zaprezentowano aż 10 bramek, gdzie Polonia Bytom pokonała Orła Brzeziny Śląskie 7:3. Znaczące wsparcie pokazane przez kibiców i graczy skierowano do Marka Nowaka, który nie tylko jest miłośnikiem drużyny w barwach niebiesko-czerwonych, ale do niedawna był aktywnym graczem A-Klasowej drużyny Orła Białego, która w 2023 roku świętuje swoje setne urodziny.

Tragedia spotkała Marka 2 czerwca 2023 roku, kiedy to stał się ofiarą poważnego wypadku drogowego. Powracając z pracy na motorze, zderzył się z busem, którego kierowca wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Jako rezultat tego nieszczęsnego incydentu, Marek Nowak spędził dwa tygodnie w stanie śpiączki na oddziale intensywnej terapii. Przeżył wiele złamań, utratę nerki i woreczka żółciowego, 90% wątroby oraz doznał poważnych obrażeń organów wewnętrznych. Po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu prawą nogę Marka dotknął proces infekcji, co skutkowało koniecznością amputacji większości tej kończyny. Jak się okazało potem, konieczność amputacji spowodowała nagłą poprawę w stanie zdrowia Marka. Obecnie Marek walczy o pełne powrócenie do sił, a jego rodzina założyła zbiórkę na protezę.