Wybierz się na Bytomskie Kolędowanie

Wybierz się na Bytomskie Kolędowanie

Weź udział w Bytomskim Kolędowaniu i skosztuj pysznego miejskiego barszczu! Na miejscu na uczestników wydarzenia czekać będą liczne atrakcje.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nasze miasto postanowiło zorganizować „Bytomskie kolędowanie”. Kolędowanie rozpocznie się 21 grudnia 2022 roku. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 14:00. Zakończenie planowane jest na godzinę około 16:30. Wydarzenie odbędzie się przy ulicy Gliwickiej w Bytomiu.

Na uczestników miejskiego wydarzenia czekać będzie mnóstwo atrakcji. Jedną z wielu będzie poczęstunek w postaci świątecznego barszczu oraz pierniczków. Na miejscu zorganizowany zostanie również świąteczny kiermasz, na którym będzie można zakupić świąteczne ozdoby, bombki, rękodzieło. Podczas kolędowania przemówienie wygłosi Prezydent Miasta składając mieszkańcom miasta świąteczne życzenia.

Podczas wydarzenia na scenie zaprezentuje się zespół „Miechowici” z Miejskiego Domu Kultury, dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, a także PSBAND z Państwowych Szkół Budownictwa. Lokalni harcerze przekażą Prezydentowi betlejemskie światło nadziei.