Wybierz zapachy na lato

Wybierz zapachy na lato

Nic dziwnego, że perfumy damskie oferowane przez drogerie internetowe cieszą się tak dużym powodzeniem, wręcz uwielbieniem. Kobiety uwielbiają, kiedy ciągnie się za nimi długi ogon. Nic dziwnego, że wertujemy strony internetowe, wpisując w Google takie hasła jak zapachy marzeń opinie, aby z tysiąca propozycji znaleźć swój ulubiony zapach, aby poradzić się, który perfum jest najlepszy, najbardziej idealny. I nic dziwnego, że pragniemy znaleźć idealny zapach na lato. Zmysły bowiem, jak zauważają sensolodzy, pomagają nam… poznawać świat. Zmysły, w tym zapachy, informują i umiejscawiają nas w świecie. Co jeszcze warto wiedzieć o zapachach? Jak wybrać idealny perfum na lato?

Zanim powstały drogerie internetowe…

– świat powstał z zapachu

Jak nietrudno się domyślić, człowiek wszedł w relację z zapachami już w czasach archaicznych. Prawdopodobnie najbardziej intrygującym zapachem, jakiego doświadczył, był zapach ogniska, gdyż samo słowo perfumy znaczy per (przez) fumee (dym). Świadczy to o dużym sentymencie do zapachu dymu – nasuwającego skojarzenie z ciepłem, bezpieczeństwem. Być może dlatego do dzisiaj ludzie uwielbiają pieczone i grilowane potrawy, kojarzące się z naturą, z czymś pierwotnym. W czasach starożytnych ludzie po raz pierwszy próbowali wytwarzać zapach, choć był on na początku dostępny tylko dla celów rytualno – sakralnych oraz dla warstw uprzywilejowanych. Dopiero starożytni Rzymianie spopularyzowali łaźnie, gdzie masowano się olejkami zapachowymi. W czasach antycznych próbowano też po raz pierwszy zrozumieć zapach. Indyjskie wedy tłumaczą powstanie świata siłą kształtującą istnienie i oddziałującą na pięć narządów poznania: dotyk, słuch, wzrok, smak i zapach. Z kolei starożytni Chińczycy uważali, że pięć najważniejszych pierwiastków (drewno, ziemia, metal, woda i ogień) powstało w korelacji z organami poznania zmysłowego, czyli między innymi z nosem. Być może dlatego współcześni ludzie doby internetu wykorzystują możliwości wirtualne (wpisując w wyszukiwarkę takie hasła typu zapachy marzeń opinie), aby znaleźć idealny zapach, bo podświadomie lub nieświadomie czują, iż zmysł ten jest ogromnie ważny w percepcji świata.

Zapachy marzeń – opinie internautów

o perfumach damskich

Jak potoczyła się dalej historia zapachu? Otóż radosne życie sensualne starożytnych przerwała ekspansja chrześcijaństwa i idea ascezy. Kult ciała zastąpiono kultem ducha – przynajmniej w teorii.. Bo w praktyce trudno było odwrócić się od zapachu, skoro tkwiła w nas głęboko pamięć o tej ważnej relacji. Potem przyszedł renesans i po raz drugi zaczęto badać zmysły, a w wieku XIX rozpowszechniono produkcję perfum, aby w XX wieku rozpropagować je wśród klasy średniej. XXI wiek to ogromny rozwój różnego rodzaju bodźców zmysłowych i nastawienie na różnorodność. Ludzie godzinami przeglądają drogerie internetowe w poszukiwaniu ulubionego zapachu. Bo niestety mankamentem zapachu jest to, że wśród ogromu propozycji nie jest on wyczuwalny łatwo – trzeba odwiedzić drogerię osobiście, by przetestować setki zapachów i wybrać ten odpowiedni. Stąd z pomocą przychodzą wątki typu zapachy marzeń opinie, gdzie możesz poradzić się, który zapach odpowiada Twoim pragnieniom.

Atrakcyjny zapach zapamiętujemy na długo

No właśnie, a jak znaleźć idealny zapach na lato? Podpowiadamy, że raczej warto odstawić w letnich miesiącach ciężkie, piżmowe wonie. Lepiej sięgnąć po orzeźwiające perfumy na bazie na przykład trawy cytrusowej, pasującej do lekkiej, letniej sukienki. Idealne nuty na lato to też bergamotka, gruszka, porzeczka, pomarańcza i cydr. Latem 2021 warto też postawić na perfumy unisex (nie dające się sklasyfikować jako typowe perfumy damskie czy męskie), bo współczesny zapach nie ma płci. Raczej ma osobowość – dlatego na przykład osoby kochające sport uwielbiają zapachy orzeźwiające, a romantycy przepadają za frezjami, magnolią czy nutami magnolii. Warto przed wyjściem na randkę (i nie tylko) spryskać się ulubionymi perfumami, gdyż atrakcyjny zapach zapamiętujemy na długo.