Wystawa dla dzieci – Kronika Bytom 2020

Wystawa dla dzieci – Kronika Bytom 2020

Przez blisko miesiąc w mieście Bytom miała miejsce niecodzienna wystawa, dedykowana dzieciom i dorosłym. „Zobacz Słońce zamkniętymi oczami” to edukacyjna propozycja, pozwalająca na uzyskanie wielu odpowiedz dotyczących kosmosu i nie tylko. Propozycja spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem najmłodszych, jak i ich rodziców.

Edukacyjny projekt Bytom 2020.

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika łączy nowoczesność z edukacją i zabawą. Oferuje różnego rodzaju projekty, dzięki którym mieszkańcy miasta mogą poszerzać swoją wiedzę, a także otworzyć umysł na nowe formy kultury. Dlatego też od 19.09 do 23.10 każdy zainteresowany mógł udać się na niezwykle interesującą wystawę, pełną odpowiedzi na wiele nurtujących, zwykle dzieci, pytań. Dokąd prowadzi Czarna Dziura? Jakie istoty żyją w galaktykach? Na te i inne pytania odpowiadała wystawa złożona z ekspozycji i instalacji twórców, prowadzących warsztaty dla najmłodszych. Niecodzienna forma zestawiona ze współczesnym podejściem do kosmosu dała odwiedzającym szansę poznania wielu zaskakujących faktów.

Projekt, zorganizowany przez Fundację Korkociąg i współtworzony kilka szkół podstawowych i Placówkę Wsparcia Dziennego w Czeladzi spotkał się z entuzjazmem dzieci w wieku szkolnych. Jak podkreślił organizator, wydarzenie miało zachęcić odbiorców do poszukiwania odpowiedzi na wiele, nurtujących ludzkość pytań. To była swoistego rodzaju podróż w przeszłość i przyszłość, a przede wszystkim różnorodne ujęcie podróży w kosmos oczami twórców.