Zanieczyszczenie w basenie Parku Miejskiego Bytomia powoduje częściowe zamknięcie

Zanieczyszczenie w basenie Parku Miejskiego Bytomia powoduje częściowe zamknięcie

Bytomski Park Miejski boryka się z problemami, kiedy to odkryty basen musiał zostać częściowo zamknięty niedługo po rozpoczęciu sezonu letniego. Ten niefortunny obrót spraw jest rezultatem tzw. „incydentu kałowego”, który kompletnie sparaliżował działanie tego popularnego miejsca rekreacyjnego.

Podczas zeszłego weekendu, konkretnie w ostatnią niedzielę, na terenie tego obiektu doszło do nieprzyjemnej sytuacji, która zmusiła Ośrodek Sportu i Rekreacji do zamknięcia sekcji basenu dedykowanej osobom nieumiejącym pływać.

Obecnie trwają intensywne prace związane z oczyszczaniem wody w basenie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Urząd Miasta Bytom, po przeprowadzeniu procesu oczyszczania, próbki wody zostaną wysłane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu przeprowadzenia testów jakościowych.

Z powodu tych działań, pewna sekcja basenu pozostanie zamknięta przez najbliższe dni. Miasto zapewnia jednak, że zostanie wydane oficjalne oświadczenie, informujące o ponownym otwarciu tej części obiektu, kiedy tylko spełnione zostaną wszystkie wymogi sanitarne.