Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny z pół kilogramem narkotyków w Bytomiu

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny z pół kilogramem narkotyków w Bytomiu

Podczas akcji policyjnej w Bytomiu, funkcjonariusze tamtejszego posterunku zatrzymali 33-letniego poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ten, był znany lokalnym służbom. W chwili zatrzymania, znaleziono przy nim pół kilograma substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze bytomskiej Komendy Miejskiej Policji podjęli działania w celu schwytania 33-latka, który był poszukiwany przez sąd za unikanie kary pozbawienia wolności. Operując na podstawie wcześniej uzyskanych informacji, śledczy przypuszczali, że mężczyzna może pojawić się w jednej z dzielnic Bytomia – Miechowicach.

Podejrzenia okazały się trafione – bytomianin został zatrzymany przez policję. W trakcie przeszukania ujawniono przy nim amfetaminę i marihuanę o łącznej masie pół kilograma. Z takiej ilości środków odurzających można było przygotować ponad 5 tysięcy dilerskich porcji. W swoim przeszłości karnym posiadał już wyroki za posiadanie narkotyków, jak również inne przestępstwa.

Zatrzymany został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Następnie trafił do aresztu śledczego. Za swoje działania, grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.