Zawieszenie działalności oddziału obserwacyjno-zakaźnego i hepatologii w Bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 1

Zawieszenie działalności oddziału obserwacyjno-zakaźnego i hepatologii w Bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 1

Komunikat o zawieszeniu przyjęć pacjentów na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu pojawił się na oficjalnej stronie placówki. Zgodnie z informacjami, procedura ta zaczyna obowiązywać od 1 lutego. Co więcej, szpital planuje czasowe zaprzestanie działalności na tym oddziale w okresie od 1 marca do 31 maja. Bezpośrednią przyczyną tych decyzji są występujące braki kadrowe.

Opublikowany komunikat wskazuje, że zadecydować o takiej kroku dyrekcja musiała ze względu na niewystarczającą liczbę pracowników. W wyniku tej sytuacji, szpital zmuszony był złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz do wojewody śląskiego o czasowe zawieszenie działalności Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Od początku lutego, leczenie w szpitalu będzie ograniczone jedynie do osób, które już są hospitalizowane. Nagłe przypadki zostaną natomiast przekierowane do innych placówek w regionie, takich jak Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach czy Szpital Śląski w Cieszynie.

Na uwagę zasługuje fakt, że zmiany w funkcjonowaniu oddziału nie kończą się na tym. W okresie od 1 marca do 31 maja szpital planuje całkowitą przerwę w działalności oddziału. Zanim to nastąpi, wszyscy pacjenci obecnie przebywający na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii zostaną przetransportowani do innych placówek lub oddziałów.

Szpital deklaruje jednak, że dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem. Placówka chce zatrudnić nowych specjalistów chorób zakaźnych i od czerwca wznowić działalność zawieszonego obecnie oddziału.