Zielony Bytom – co warto wiedzieć o tym mieście?

Zielony Bytom – co warto wiedzieć o tym mieście?

Mało kto wie, że na Śląsku jest wiele terenów zielonych. Bytom, należy do jednych z miejscowości, które mogą zaproponować swoim mieszkańcom, jak i turystom bliski kontakt z naturą. Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych lokalizacji, w których można odetchnąć pełną piersią i poczuć otaczającą zieleń.

Rezerwat leśny Segiet oraz Bytomskie okolice

Lokalizacja, o której mowa znajduje się na pograniczu miasta Bytomia i Tarnowskich Gór. Obecnie stanowi trzy obszary zachowanych lasów bukowych z domieszką świerków i sosen. Z racji tego, że spora część lasu była użytkowana w górnictwie kruszcowym, dlatego na całym terenie znajdują się liczne leje, stanowiące zapadliny po tamtym czasie. Rezerwat charakteryzuje się obecnością nawet 150 drzew, które zdecydowanie robią wrażenie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Ośrodek Sporty i Rekreacji Sportowa Dolina. To miejsce, które pozwala choć na chwilę uciec od zgiełku miasta.

Bytom i Żabie Doły

Ten wyjątkowy kompleks przyrodniczo-krajobrazowy został utworzony w 1997 roku na terenie Bytomia Zachodniego. Charakteryzuje się podmokłymi terenami, licznymi bajorkami i niewielkimi zbiornikami wodnymi, dlatego jest gratką dla miłośników wszelkiego rodzaju ptaków. Niemalże o każdej porze roku warto zabrać kalosze, umożliwiające swobodne przedzieranie się przez mokre tereny. Żabie Doły są doskonałym pomysłem dla ludzi, lubiących dźwięki wydawane przez zwierzęta.

Bytom obfituje w wiele miejsc zielonych, gdzie czas jakby się zatrzymał. Spora część z nich stanowi pozostałości po działaniach przemysłu, które dzięki nasadzeniom roślinności zyskały niepowtarzalny charakter.