Zmiana organizacji ruchu związana z przebudową torowiska na bytomskiej ulicy Olimpijskiej

Zmiana organizacji ruchu związana z przebudową torowiska na bytomskiej ulicy Olimpijskiej

Chcielibyśmy poinformować o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego, które zostaną wprowadzone 8 listopada 2023 roku. Związane są one z pracami remontowymi prowadzonymi na torowisku znajdującym się na bytomskiej ulicy Olimpijskiej. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i przestrzeganie nowych zasad, które zostaną wprowadzone na czas trwania prac.

Z upoważnienia Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu pragniemy poinformować, że wskutek modernizacyjnych prac torowiska położonego przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu, będzie konieczne tymczasowe przemodelowanie organizacji ruchu. Te zmiany wejdą w życie 8 listopada 2023 roku.

Nowa organizacja ruchu przewiduje zarówno lewostronne, jak i prawostronne zwężenie jezdni na ulicy Olimpijskiej. Pierwsze z nich dotyczy dojazdu do skrzyżowania z ulicą Tarnogórską, natomiast drugie będzie miało miejsce na przejeździe tramwajowym dla pojazdów poruszających się od strony Tarnogórskiej. Ponadto, na tym odcinku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prosimy kierowców o przestrzeganie tych nowych regulacji.