Zwycięstwo Mariusza Wołosza w wyborach na prezydenta Bytomia: ponowne poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej

Zwycięstwo Mariusza Wołosza w wyborach na prezydenta Bytomia: ponowne poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej

Mariusz Wołosz, niezależny kandydat startujący z listy Koalicji Obywatelskiej, znów uzyskał mandat prezydencki w mieście Bytom w województwie śląskim. W wyborach, które odbyły się tego niedzielnego dnia, Wołosz zapewnił sobie więcej niż 60% głosów, pokonując swojego najbliższego rywala, Macieja Bartkowa z partii Prawo i Sprawiedliwość.

Informacje podane przez Państwową Komisję Wyborczą mówią o tym, że Mariusz Wołosz zdobył zaufanie aż 26,284 wyborców we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych na terenie Bytomia. To przekłada się na ogromne poparcie na poziomie 62,10%.

Maciej Bartków, bliski współpracownik posła Wojciecha Szaramy oraz radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, startujący z listy tejże partii, zdobył 9582 głosy. Reprezentuje to 22,64% ogółu głosów.

Pozostałe miejsca w rankingu wyborczym zajęli kolejno: Artur Kamiński z komitetu Zjednoczeni dla Bytomia zdobył 2423 głosy, co stanowi 5,72%, Anna Niezgodzka reprezentująca Lewicę zdobyła 2212 głosów, co daje jej 5,23% poparcia. Na końcu listy znalazł się Andrzej Misiołek z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców z wynikiem 1825 głosów i 4,31% poparcia.