Bytom: Kierowca samochodu osobowego potrącił 50-latkę

Bytom: Kierowca samochodu osobowego potrącił 50-latkę

Wczoraj późnym popołudniem na ulicach Bytomia kierowca samochodu osobowego potrącił 50-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku obrażeń poszkodowana trafiła do szpitala. Funkcjonariusze bytomskiej policji badają przyczyny wypadku, próbując ustalić, czy kobieta weszła na jezdnię na czerwonym, czy zielonym świetle.

W dniu 26 stycznia około godziny 17:30 na ul. Zabrzańskiej w Bytomiu zdarzył się niebezpieczny wypadek, w wyniku którego kierowca samochodu osobowego potrącił 50-letnią mieszkankę Bytomia. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawę badają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku

Jak poinformowała oficer prasowa z KMP w Bytomiu – asp. Anna Oczkiewicz, kobieta została potrącona na ul. Zabrzańskiej. A więc przechodziła przez przejście dla pieszych w miejscu, gdzie działała sygnalizacja świetlna. Jak na tę chwilę policjanci próbują ustalić, czy bytomianka przechodziła na czerwonym, czy na zielonym świetle.

Mundurowi zajęli się również kierowcą, którego stan trzeźwości został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy.

Z kolei poszkodowana została odwieziona karetką pogotowia do pobliskiego szpitala. Obecnie nie wiadomo, w jakim stanie znajduje się potrącona bytomianka.