Bytom: Kierowca zatrzymał się na skrzyżowaniu i oddalił się od samochodu

Bytom: Kierowca zatrzymał się na skrzyżowaniu i oddalił się od samochodu

Do nietypowej sytuacji doszło 19 lutego w Bytomiu, gdzie jeden z kierowców zostawił samochód na przejściu dla pieszych, a następnie oddalił się od pojazdu. Opuszczony samochód stał na ulicy z włączonymi światłami awaryjnymi, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W sprawie porzuconego pojazdu interweniowała bytomska policja.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę w godzinach wieczornych w Bytomiu. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Sandomierskiej i Witczaka stoi porzucony samochód, blokując drogę innym pojazdom. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z bytomskiej komendy.

Samochód odholowano, a kierowcę czeka wysoki mandat

Policjanci ustalili, że samochód pewnie się zepsuł, a kierowca włączył światła awaryjne i poszedł szukać pomocy. Niemniej jednak jest to bardzo nierozsądne zachowanie, które mogło stać się powodem tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca zostawił swój pojazd na środku drogi, stwarzając zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i innych kierowców.

Porzucony samochód został odholowany na parking policyjny. Natomiast wszystkie koszty związane z holowaniem i parkowaniem będzie musiał pokryć kierowca. Ponadto, będzie też musiał zapłacić wysoki mandat.

O podobnych wydarzeniach na drogach mona przeczyta na infojaroslaw.pl.