Bytom: Policjanci otrzymali nowe radiowozy hybrydowe

Bytom: Policjanci otrzymali nowe radiowozy hybrydowe

Bytomscy funkcjonariusze powiększyli swoją kolekcję pojazdów o nowe radiowozy hybrydowe, które 31 grudnia pojawiły się przed Komendą Miejską Policji w Bytomiu. Samochody wykorzystują napęd spalinowo-elektryczny, pozwalający korzystać z dwóch różnych rodzajów zasilania.

Nowe radiowozy z napędem hybrydowym to pojazdy marki Toyota Corolla Kombi, które posłużą mundurowym do przeprowadzania rutynowych interwencji na terenie miasta i okolicznych obszarów. Nie są to pierwsze hybrydy w bytomskich szeregach policyjnych. W poprzednich dwóch latach miasto zakupiło już dwie nowe hybrydy marki toyota.

Kluczyki do radiowozów wręczył prezydent miasta

Radiowozy hybrydowe zaparkowały w Sylwestra przed Komendą Miejską Policji w Bytomiu, gdzie odbyło się również uroczyste wręczenie kluczyków nowym właścicielom. Kluczyki do rąk nadkomisarza Piotra Banasia i komisarza Janusza Michalika wręczył prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. W uroczystości udział wzięli również komendant KMP w Bytomiu insp. Andrzej Brzozowski oraz podinsp. Damian Radziejowski.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oznajmił, że pojazdy zostały zakupione dzięki dofinansowaniu w wysokości 110 tys. zł. Fundusze te pochodzą z budżetu miasta Bytom i zostały przekazane na zakup nowych radiowozów w ramach programu „Sponsoring 2021”.