List z podziękowaniem dla policjantów za kontrolowanie obostrzeń

List z podziękowaniem dla policjantów za kontrolowanie obostrzeń

Policjanci w Bytomiu, podobnie jak w całej Polsce, regularnie odwiedzają lokale publiczne i środki komunikacji miejskiej, aby przypominać mieszkańcom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Z tego powodu nierzadko spotykają się z niechęcią ze strony osób, które mają inne zdanie na ten temat. Jednak są też i tacy, którzy potrafią docenić wysiłki mundurowych.

Kilka dni temu do policjantów i strażników miejskich dotarł list z pochwałami napisany przez jednego z mieszkańców Bytomia. Mężczyzna składa w nim oficjalne podziękowania za kontrolowanie miasta i próby ograniczenia szerzenia się pandemii. W liście pochwalił sumienność bytomskiej policji. Wyraził też wdzięczność za bycie czujnym w kwestii przestrzegania restrykcji covidowych i zapewnianie wsparcia podczas pandemii.

Policjanci chwaleni za nakłanianie do noszenia maseczek

List został nadany do Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, prosto do rąk nadinsp. Romana Rabsztyna. Mieszkaniec Bytomia wyraził swoje podziękowania za działania funkcjonariuszy z 13 listopada br. Tego dnia zarówno policjanci, jak i straż miejska, odwiedzali centra handlowe, punkty gastronomiczne, urzędy i autobusy pod kątem przestrzegania panujących obostrzeń.

W swoim liście Bytomianin wspomniał również o osobach, które nie stosują się do obecnych przepisów. Oznajmił, iż zdaje sobie sprawę, że wielu mieszkańców nie zakłada maseczki i ignoruje istniejące obostrzenia. Jednak są też osoby, które przestrzegają zasad bezpieczeństwa i są wdzięczne, że policja również stara się je egzekwować.