Śledztwo w sprawie potrącenia pieszego na ulicy Bytomskiej w Zabrzu

Śledztwo w sprawie potrącenia pieszego na ulicy Bytomskiej w Zabrzu

Zdarzenie, które miało miejsce 2 stycznia 2024 roku o 18.54 na ulicy Bytomskiej w Zabrzu, jest obecnie przedmiotem czynności prowadzonych przez miejscowych stróżów prawa. Wypadku dokonano na przejściu dla pieszych znajdującym się przy przystanku tramwajowym o nazwie Hagera. Niezidentyfikowany dotąd kierowca białego samochodu osobowego typu kombi uderzył w 27-letniego przechodnia, a następnie oddalił się z miejsca kolizji.

Mężczyzna, który został potrącony, doznał poważnych urazów nóg, stan jego zdrowia określany jest jako zagrażający życiu. Po zdarzeniu natychmiast został przetransportowany do najbliższego szpitala. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu apelują do osób, które mogły być świadkami tego tragicznego incydentu lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat jego okoliczności, o nawiązanie kontaktu.

Czynności prowadzone są przez policjantów z zabrzańskiej komendy miejskiej. Osoby, które mogły zaobserwować zdarzenie lub mają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Można to zrobić dzwoniąc na numery 47 8543 200 lub 47 8543 280, bądź zgłaszając się do najbliższego posterunku.