W kościele na bytomskim rynku odbył się koncert charytatywny dla uchodźców z Ukrainy

W kościele na bytomskim rynku odbył się koncert charytatywny dla uchodźców z Ukrainy

W zeszłą niedzielę w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu odbył się koncert charytatywny dla ukraińskich uchodźców, którzy przybyli do Polski, aby schronić się przed rosyjską agresją na ich ojczyznę. Zyski z koncertu zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Z powodu najazdu wojsk rosyjskich na ziemie ukraińskie w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się występy na żywo, w których udział wzięli Chór Francesco, Małgorzata Nowak i jej syn, a także ukraińscy artyści Opery Śląskiej. Koncert zorganizowano w ramach pomocy dla ukraińskich uchodźców, którzy licznie zjechali do Polski, uciekając przed szalejącą w ich kraju wojną.

Zebrane środki powędrują dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy

Organizatorem wydarzenia była parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu, a także organista Marcin Gad i Stowarzyszenie Mecenasi Kultury. W trakcie występów można było przyłączyć się do zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone zarówno dla tych obywateli ukraińskich, którzy przebywają w naszym kraju, jak i tych, którzy w dalszym ciągu są na Ukrainie.

Przypomnijmy, że 24 lutego br. Rosja zaatakowała terytorium niepodległej Ukrainy, wprowadzając chaos i zniszczenie na terenie całego kraju. Z tego względu setki tysięcy ukraińskich uchodźców przybyło do Polski, szukając azylu przed agresją rosyjską.

Przeczytaj też newsy o Śląskiego Festiwalu Operetki.