Zdarzenie drogowe z udziałem tramwaju w Bytomiu: 21-letnia kobieta potrącona

Zdarzenie drogowe z udziałem tramwaju w Bytomiu: 21-letnia kobieta potrącona

W Bytomiu-Stroszku, w dniu roboczym około godziny 15.00, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. 21-letnia kobieta została uderzona przez tramwaj. Służby policyjne informują, że wstępne ustalenia sugerują, iż młoda kobieta przekraczała ulicę w miejscu, gdzie nie jest to dozwolone. Incydent ten spowodował problemy w normalnym funkcjonowaniu sieci tramwajowej.

Straszliwe zdarzenie drogowe miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie tuż po godzinie 15.00 na ulicy Strzelców Bytomskich w Bytomiu. Tramwaj poruszający się linią numer 19 potrącił 21-letnią kobietę, zmierzając ku przystankowi Łagiewniki Zajezdnia.

— Dziewczyna została przewieziona do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na chwilę obecną trwają procedury na miejscu zdarzenia. Wstępne wyniki dochodzenia wskazują, że dziewczyna mogła przekroczyć ulicę tam, gdzie nie jest to dozwolone – wyjaśnia podkomisarz Anna Oczkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Według przeprowadzonych badań, motorniczy za kierownicą tramwaju, który brał udział w zdarzeniu, był trzeźwy. Incydent miał miejsce w okolicach przystanku Stroszek Osiedle.

– Poszkodowana odniosła obrażenia twarzoczaszki. Została ona przewieziona do Centrum Urazowego w Sosnowcu. Pomimo urazów była świadoma i potrafiła logicznie komunikować się z otoczeniem – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.