Bytom: W wannie znaleziono zwłoki kobiety. Syn podejrzany o makabryczne morderstwo

Bytom: W wannie znaleziono zwłoki kobiety. Syn podejrzany o makabryczne morderstwo

Do makabrycznego odkrycia doszło w jednym z bytomskich mieszkań, gdzie policjanci znaleźli ułożone w wannie zwłoki kobiety. W związku z odkryciem funkcjonariusze aresztowali syna zmarłej kobiety, który podejrzany jest o zamordowanie własnej matki. Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał w swojej sprawie zarzuty.

W zeszłą niedzielę policjanci dokonali szokującego odkrycia w łazience jednego z mieszkań w Bytomiu. W wannie leżały zwłoki 78-letniej mieszkanki miasta, które prawdopodobnie ułożył tam jej własny syn. Jest on również podejrzany o zamordowanie swojej matki, w związku z czym, jak na tę chwilę, przebywa już w areszcie policyjnym.

Przeczytaj też o nastolatku, który wypadł z okna.

Podejrzany o morderstwo syn prawdopodobnie ma zaburzenia psychiczne

Jak poinformował prokurator Marek Frudzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, istnieje też prawdopodobieństwo, że mężczyzna cierpi z powodu zaburzeń psychicznych. Z racji tego w najbliższym czasie zostanie poddany badaniom psychiatrycznym, które mają rzucić więcej światła na jego stan psychiczny. Ponadto, zaplanowano również sekcję zwłok w celu wyjaśnienia przyczyny śmierci.

Podejrzany został doprowadzony przed oblicze Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, która wystąpiła o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i osadził mężczyznę w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Dochodzenie nadal jest w toku.